Suchy kaszel i katar oraz ból w klatce piersiowej

witam, mialam suchy kaszel, bardzo napadowy i katar, zaczelam brac antybiotyk ktory mialam w domu bez wiedzy lekarza, nazwa antybiotyku Duomox, po zazyciu antybiotku wychodzily mi gorace poty , nastepnego dnia kaszel zamienil sie na mokry, polepszylo sie, teraz miewam bole w klatce piersciowej i lopatkach, czy to moze byc zapalenie pluc? jeszcze drapie mnie w gardle

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Przede wszystkim nie powinna Pani stosować antybiotyku bez zalecenia przez lekarza. Opisane dolegliwości mogą być spowodowane infekcją w obrębie układu oddechowego. Proszę udać się na wizytę do lekarza rodzinnego, który wdroży odpowiednie postępowanie.