Świąd skóry a nowotwory

Przeczytałam w artykule medycznym,że świąd skóry może poprzedzać wystąpienie nowotworu(takiego jak chłoniak)nawet o 4 lata,czy to prawda? ALE czy chodzi o to,ze przez 4lata ten nowotwor moze sie rozwijac i przez ten czas wystepuje swiad? Czy chodzi o to,ze przez cztery lata moze byc swiad i juz wtedy nowotwor, ale nie widac na badaniach takich jak morfologia i np. usg obwodowych wezlow chlonnych, bo np. znalezc w srodpiersiu i przez 4 lata nie dalo sie tego wykryc na podstawie wynikow badan?

to co Pani przeczytała jest prawdą, ale prawdą jest też, że świąd skóry znacznie częściej wystepuje niezależnie i bez związku z nowotworem. Proponuję zglosić się do lekarza i po badaniu i zebraniu wywiadów, pomoże Pani w ew wyborze koniecznych do wykonania badań dodatkowych