Szansa na ciążę po zabiegu łyżeczkowania

Witam!
Mam 23l. W 2008r poroniłam w 11tyg ciąży. Od tamtego czasu odczekałam pól roku jak kazał lekarz i zaczęliśmy z mężem starania. Do tej pory nam się nie udało:(
Dodam, że miałam zabieg wyłyżeczkowania. ROZPOZNANIE: fragmenta ovi partim in statu necrosi focalis. DIAGNOSTYKA USG: trzon macicy równomiernie powiększony w jamie macicy p. ciążowy spłaszczony w płaszczyźnie strzałkowej stwierdza się zarys zarodka.
Czy będę jeszcze w ciąży? Powoli tracę nadzieję.

KOBIETA ponad rok temu

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Powinna Pani bezwzględnie udać się do kliniki leczenia niepłodności lub do dobrego ginekologa, który się specjalizuje w tej dziedzinie. Bardzo możliwe, że po łyżeczkowaniu powstały powikłania (na przykład zrosty w macicy), które uniemożliwiają fizycznie zajście, a może też donoszenie ciąży, a są możliwe do wyleczenia. Niestety nie postawię Pani diagnozy przez internet, mogę natomiast gorąco zachęcić do nie porzucania planów macierzyńskich i szukania pomocy u specjalistów. Szanse ma Pani wysokie, wszak już raz udało się zajść w ciążę.

Pozdrawiam serdecznie!