Tabletki a nawracająca grzybica - jak ją wyleczyć?

Witam! Biorę tabletki antykoncepcyjne i od czasu do czasu mam grzybicę. Teraz właśnie skończyłam kolejne opakowanie tabletek i mam mieć miesiączkę, ale zauważyłam objawy grzybicy. Ponieważ wiem, że grzybicy nie leczy się podczas okresu, to nie wiem co mam w tym przypadku zrobić? Udać się do lekarza czy nie? Leczyć ją czy nie? Zastanawiam się, czy po okresie po prostu sama nie przejdzie ta grzybica?
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Polecam jednak udać się do lekarza. Przepisze on globulki, które zastosuje Pani bezpośrednio po krwawieniu, jeśli objawy nie przejdą, a już teraz może Pani stosować krem przeciwgrzybiczy na srom i okolice, który zmniejszy świąd i częściowo zahamuje rozwój infekcji.

Najprawdopodobniej nawracająca grzybica ma związek z przyjmowanymi przez Panią tabletkami antykoncepcyjnymi. Zmiana na preparat o mniejszej zawartości estrogenu lub całkowite odstawienie hormonów mogłyby przynieść poprawę. Alternatywnie może Pani stosować przeciwgrzybicze leki doustne przez dłuższy okres, powinno to zapobiec nawracającym infekcjom.

Pozdrawiam serdecznie!