Tabletki antykoncepcyjne a biegunka

Witam! Mam 22 lata, tabletki biorę od pół roku. Chciałam zapytać o moje zabezpieczenie na najbliższe dni. Jako że pierwszą tabletkę wzięłam 26 stycznia, a po 3 h dostałam biegunki. Postanowiłam wziąć kolejną tabletkę ok. godziny 22 i tak zasnęłam. Następnego dnia miałam jeszcze 2 biegunki, jedna przed przyjęciem tabletki, drugą po przyjęciu tabletki, ale 4,5 h. Jednakże postanowiłam dodatkowo się zabezpieczać przez kolejny tydzień. Teraz zaczęłam, w ten wtorek, 3 tydzień brania tabletek i dzisiaj (czwartek) o godzinie 16 (normalna pora przyjmowania tabletek) okazało się, że nie przyjęłam tej środowej, więc wybrałam 1 opcję zabezpieczenia i zażyłam 2 tabletki naraz (tak było zalecone w ulotce, a później branie bez tygodnia przerwy). Ale po ok. 3 h i 50 min dostałam biegunki. Chciałam Panią zapytać, czy nadal jestem zabezpieczona, mam dokończyć branie tabletek z blistra czy zacząć od dziś tydzień przerwy? Czy jestem prawidłowo zabezpieczona przez ten tydzień przerwy? Pozdrawiam serdecznie.

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Jeśli zacznie Pani przerwę od dzisiaj, NIE będzie Pani w pełni zabezpieczona z uwagi na niedawno zapomnianą tabletkę. Najlepszym sposobem jest przyjęcie pełnego blistra bez robienia przerwy, łącznie ze stosowaniem dodatkowego zabezpiecznia (np. prezerwatyw) przez najbliższe 7 dni.