Tabletki antykoncepcyjne a przesunięcie okresu u 23-latki

Witam serdecznie, od pół roku zażywam tabletki antykoncepcyjne Midiana, kolejna miesiączka przypada mi w momencie ważnego wyjazdu służbowego. Chciałabym przesunąć ją o 7 dni, czyli po skończonym opakowaniu rozpocząć kolejne i wziąć z niego 7 tabletek, potem 7 dni przerwy i dalej 21 tabletek. Czy jest to możliwe zachowując jednocześnie pełną ochronę przed ciążą? Z góry dziękuję za odpowiedź, pozdrawiam .

Lek. Tomasz Budlewski

Wszelkiego typu modyfikacje leczenia są możliwe po bezpośrednim badaniu pacjenta. Proponuję zgłosić się do swojego ginekologa celem zmodyfikowania terapii.