Tabletki trójfazowe a zaburzenia układu pokarmowego

Witam, chciałabym się dowiedzieć, czy można bez wpływu na działanie pigułek pominąć jedną pigułkę z pierwszej części opakowania? Mianowicie, gdy przyjęłam 3 pigułkę z opakowania nabawiłam się niestrawności, tabletka nie zdążyła się wchłonąć, zatem wzięłam kolejną tabletkę (wszystko w ciągu 4 godzin). Czy muszę tę jedną brakującą pigułkę wziąć z nowego opakowania? Czy mogę kontynuować bez wpływu na działanie pigułek? Pozdrawiam.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Najlepiej by było, gdyby zażyła Pani brakującą pigułkę (oczywiście tego samego rodzaju, koloru) z innego opakowania... Jeśli nie ma takiej możliwości, to proszę kontynuować zażywanie leku, jednak warto się dodatkowo zabezpieczać do końca tego cyklu (także podczas 7-dniowej przerwy) - nie potrafię dać odpowiedzi na Pani pytanie dotyczące skuteczności preparatu w takiej sytuacji. Prawdopodobnie skuteczność preparatu nie zostanie obniżona, ale nie chcę Pani wprowadzać w błąd, który może doprowadzić do niechcianej ciąży.

Pozdrawiam!