Terapia hormonalna: czy jest bezpieczna przy torbielach piersi?

Lekarz stwierdził, że mam bardzo trudne piersi do badania, bo są bardzo gruczołowate. Po badaniu USG w prawej piersi w okolicach zabrodawkowej na godz. 9 uwidoczniono poj. torbiel o śr. 0,49 cm. Lekarz zaproponował terapię hormonalną. Chciałabym wiedzieć czy to bezpieczne? Poza tym, mam się zgłosić na wizytę kontrolną za 6 miesięcy. Proszę o odpowiedź.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Torbiele piersi są to zazwyczaj zmiany łagodne, mogące powstawać na skutek różnych przyczyn. Jedną z przyczyn może być stymulacja hormonalna. W tej sytuacji odpowiednia hormonoterapia może doprowadzić do zaniku zmian.
Być może takie podstawy miało zalecenie Pani lekarza.
Proponuję zastosować się do zaleceń lekarza prowadzącego i obserwować piersi poprzez regularne comiesięczne samobadanie.

Redakcja abcZdrowie.pl