Tętniak aorty przedsionkowej a duszności

Witam,jestem po konsultacji u kardiologa,mam tętniaka przegrody m.przedsionkowej,bez przecieku,i 2522pobudzeń komorowych .Wszystkie pobudzenia są za dnia w nocy wszystko ok.źle się czuję mam uczucie duszności, napady kaszlu , po dłuższej chwili,boli mnie w klatce piersiowej , boli mnie szyja jakby mnie ktoś dusił.Mam niskie ciśnwszystko zaczęło się cztery lata temu,mój lekarz rodzinny leczył mnie lekami na depresję, której nie miałam.dlaczego wszystko dzieje się w dzień?Biorę aspargan i Nebilet.

Dr n. med. MaĹgorzata Ĺťach-Muzolf

Witam,
1.Tętniak przegrody międzyprzedsionkowej groźnie się nazywa ale nie ma znaczenia klinicznego, nie pęka , od tego się nie umiera, tego się nie operuje, to nie boli (po prostu tętniakiem nazywamy każde uwypuklenie w sercu)

2. Niskie ciśnienie bo bierze Pan Nebilet, który oprócz zwalniania czynności serca również obniża ciśnienie tętnicze. Może nie warto leczyć 2522 poj. pobudzeń komorowych, zwłaszcza że w ciągu doby serce bije ok. 90-100 000 razy, więc jaki odsetek stanowi arytmia ??
Pozdrawiam
M. Muzolf

Dzień Dobry Pani,

Być może jest u Pani taka reakcja na codzienną aktywność w ciągu dnia, kiedy jest więcej zadań i zobowiązań, być może niechętnie przez Panią wykonywanych?

Zachęcam Panią do samoobserwacji.

Życzę Pani tylko dobrych wiadomości,
Irena Mielnik-Madej