TK kręgosłupa po uderzeniu
witam jestem 31 letnia kobieta kilka lat temu uderzyłam się w kręgosłup. Wczoraj odebrałam TK kręgosłupa okrężna wypuklina krążka międzykręgowego zwężająca częściowo symetrycznie oba otwory międzykregowe z odcinkowym modelowaniem worka oponowego. Przestrzeń mk obniżona. Czy wymaga to interwencji chirurgicznej. Dodam że od około miesiąca mam coraz silniejsze bóle. Dziękuje za odpowiedz

KOBIETA, 31 LAT ponad rok temu
Trening na zdrowy kręgosłup
Coraz więcej osób zmaga się z wadami postawy. Wszystko przez siedzący tryb życia. Jeździmy samochodem, potem pracujemy przed komputerem, a nasze plecy cierpią. Sprawdź, jakie ćwiczenia wzmocnią kręgosłup.
Witam serdecznie,
Czy wskazana jest interwencja neurochirurgiczna określić może lekarz neurochirurg na konsultacji w gabinecie, który na podstawie badania fizykalnego, objawow klinicznych oraz wyników badań dodatkowych ustali dalsze postępowanie.
Pozdrawiam.