Tłusta cera, owłosienie na ciele a badania hormonalne

Witam. Mam tlusta cere , leca mi wlosy. I mam owlosione cialo na brzuchu i plecach nie duzo ale rzuca sie w oczy. Z badan na hormony wynika ze mam podwyzony testosteron i zanizone estrogeny, czy aby wyrownac hormony w organizmie moge pic olej lniany ?nie chce zazywac tabletek hormonalnych ze wzgledu na spustoszenie w oranizmie a slyszalam ze olej lniany reguluje hormony kobiety.

Dzień dobry,

Olej lniany z pewnością Pani nie zaszkodzi, ale niestety może niewiele pomóc. Warto ustalić przyczynę Pani dolegliwości - cz ma Pani zespó PCS. Jeśłi, tak, to warto rozważyć bardziej skuteczne leczenie. Jeśłi jajniki są prawidłowo zbudowane , przyczyna nadmiaru androgenów, mogą być nadnercza, Proszę oznaczyć sobie androstendion i DHE-AS w krwi. Z wynikami badań proszę udać się do dobrego endkrynologa, który zaleci Pan najepszą dla Pani opcję teraputyczną,

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz