Toksoplazmoza - czy to znaczy wyrok?

Mam 30 lat. Moje wyniki: 137,30 IU/ml IgM dodatni (1,19). To moja druga ciąża. Czy poronię? Czy urodzę chore dziecko? W środę mam wizytę u zakaźnego:-((( Boję się! Pierwsze dziecko urodziłam w 2001 r., ale wtedy chyba nie robiono takich badań?
30 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie.

Podwyższony poziom przeciwciał IgM w Pani badaniach jest dowodem na świeżą infekcję toksoplamatyczną, która, niestety, stanowi zagrożenie dla płodu. Proszę jednak pamiętać, że nie każde zakażenie ciężarnej matki jest równoznaczne z wystąpieniam toksoplazmozy wrodzonej u płodu. Po pierwsze istnieje metoda leczenia - podaje się zazwyczaj do końca ciąży antybiotyk z grupy makrolidów. Im wcześniej zostanie zastosowana taka terapia, tym większe istnieje prawdopodobieństwo urodzenia zdrowego dziecka. Poza tym do infekcji mogło dojść przed poczęciem, co stanowi czynnik pozytywny w rokowaniu.