Triglicerydy o wartości 212 mg/dl i cholesterol 205mg/dl

Czy triglicerydy o wartości 212 mg/dl i cholesterol 205mg/dl są dla mnie czymś groźnym? Mam 65 lat.Biorę tabletki na nadciśnienie Polpril 10mg, Tialorid Mite rano oraz Cardura 4mg wieczorem. Poza tym biorę Polokard75 /migotanie przedsionków/ i Preductal MR na serce. Jan W. Świdnica

http://www.medonet.pl/testy-i-kalkulatory,kalkulator,728606,test-score,index.html
Pod tym linkiem może pan obliczyć ryzyko rozwoju choroby wieńcowej. W tej tabeli używa się cholesterolu całkowitego, który u pana nie jest specjalnie wysoki. Trójglicerydy też nie są zbyt wysokie. Ze względu na to, że pan już choruje na serce i ma nadciśnienie to można określić, że "zła"frakcja cholesterolu LDL nie powinna być większa niż 70. W przeciwnym wypadku trzeba stosować dietę i stosować leki obniżające poziom cholesterolu.