Ubytek ASD II u 3-letniej córki

Witam. Moja córka ma 3 lata wykryto ubytki ASDII skierowano do Zabrza w celu cewnikowania.wykryto 3 ubytki, 2 po 2mm i jeden 14mm. Podjeto probe zamkniecia implantem 15mm niestety nie udaną. Skierowano na operacje. Moje pytanie: jak duzy ubytek mozna zamknac cewnikowaniem zeby uniknac operacji czy jest szansa zeby odczekac az dziecko bedzie starsze zeby zastosowac wiekszy inplant i czy ubytek bedzie sie powiekszał. Proszę o pomoc i podpowiedz specjalistów.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. To pytanie przekracza możliwości naszego forum. W tej sprawie powinien wypowiedzieć się kardiochirurg. Niemniej jednak operacja prawdopodobnie będzie konieczna.