Uczucie gorących stóp i zaburzenia snu

Od dłuższego czasu mam problemy z zasypianiem w nocy (ciężko mi zasnąć wcześniej niż o 1-2 godzinie) nawet jeśli dzień wcześniej spałam np 4-5 godzin. Codziennie kiedy kładę się już spać (zazwyczaj idę ok.21-22) to po godzinie leżenia w łóżku robią mi się strasznie gorące stopy co jest nie do wytrzymania. Oprócz tego często bolą mnie też żyły w nadgarstkach rąk. Jest to takie uczucie jakby krew je rozpychała bo są za wąskie. I jeszcze jedno, kiedy leżę na boku to czuję pulsowanie w głowie.

Magdalena StusiĹska

Szanowna Pani,
takie objawy najczęściej występują na podłożu nerwowym, proszę spróbować nie jeść tuż przed położeniem się spać, zastosować techniki relaksacyjne czy ćwiczenia oddechowe. Jeśli to nie pomoże może warto skonsultować się z psychologiem?
Niepokojące objawy dobrze również skonsultować z lekarzem POZ który wykluczy ich przyczyny.