Uczulenie na cukier

Czy mozna byc uczulonym na cukier? Kiedy zjem coś słodkiego np. czekolade, cuikierki to czuje taki dyskomfort w brzuchu, przelewanie, burczenie, wzdęcia, to chyba nie są normalne objawy, prawda?

Nie wiązałabym tego stanu z alergią tylko z objawami grzybicy, kwasicy i osłabieniem trawienia związanym z zaflegmieniem ciała. Na razie odczuwa to Pani w brzuchu, ale może problem być również z infekcjami, śluzem w nosie, zatokach, wypryskami, bólami głowy i miesiączkowymi, grzybicą dróg rodnych itp.
Dieta antygrzybicza ( bez cukru, słodkiego nabiału) powinna zminimalizować objawy, ale warto zmieniając dietę podejść do tego bardziej całościowo.