W jakim momencie najlepiej wykonać kolonoskopię?

witam, jestem po leczeniu sulfosalazyną, debretin, debutir, xifaxan.Czuję się dobrze, objawy ustąpiły (biegunki, bóle brzucha, aktualnie są zaparcia)i będę miala wykonywaną kolonoskopie. Czy w takiej sytuacji tj. kolonoskopie mam wykonywaną po podleczeniu jelit i w sytuacji kiedy objawy ustapily, moze "nic nie wyjść w badaniu" tylko dlatego ze badanie mam robione jak czuje się dobrze?a jakbym robiła je gdy objawy występują to już coś by mogła wyjść?

Przy zaostrzeniu objawów chorobowych nie można wykonać kolonoskopii z uwagi na duże ryzyko przebicia ściany jelita osłabionego procesem zapalnym aktywnym. Jednocześnie przepraszam za dłuższy niż oczekiwany czas udzielenia odpowiedzi ze strony portalu.