W którym prawdopodobnie tygodniu ciąży jestem teraz?

Witam. Gonadotropina kosmowkowa wynosi 727 w 20 dniu od owulacji. Test ciążowy pozytywny. Który to może być tydzień ciąży i czy wynik nie jest ani za mały ani za duży? Kiedy powtórzyć badanie aby sprawdzić przyrost?

Lek. Paweł Szadkowski

Wynik bHCG powinien być interpretowany łącznie z badaniem USG płodu przez lekarza ginekologa. bHCG tylko orientacyjnie pozwala określić zaawansowanie ciąży, a dynamika zmian jego stężenia zależy od wieku ciąży i jej mnogości (większe wartości np. w przypadku ciąż bliźniaczych).