Czy to normalne po przyjęciu tabletki?

Witam, 5 maja (wg kalendarzyka był to dzień po owulacji) wspolzylam z chłopakiem w skutek czego pękła nam prezerwatywa, 2-3 godziny po stosunku przyjęłam tabletek dzień po ellaone. 18 maja zgodnie z kalendarzykiem powinnam dostać okres lecz go nie dostałam, 20 maja zrobiłam dwa testy ciążowe ultra czule które wyszły negatywnie, na ten moment jest 4 dzień bez okresu . Muszę zaznaczyć też że przez te całe dwa tygodnie stresowałam się bardzo czy jestem w ciąży czy nie. Czy to normalne przy tabletce dzień po czy powinnam się martwić? I kiedy powinnam okres dostać? Czy zrobić jeszcze test ciążowy?
KOBIETA, 23 LAT 3 tygodnie temu

Dzień dobry,

Producent leku EllaOne, octan uliprystalu (składnik aktywny) hamuje lub opóźnia owulację. Działanie to wynika z wstrzymania wyrzutu hormonu lutenizującego (LH). Dane odnośnie leku informują, że przyjęcie nawet bezpośrednio przed spodziewaną owulacją, preparat jest w stanie opóźnić pękanie pęcherzyków przez co najmniej 5 dni. Natomiast producent nie deklaruje skuteczności, jeśli do owulacji już doszło.

Dla pewności proszę wykonać test ciążowy z krwi.

Jeśli będzie miała Pani więcej pytań,to zapraszam na mojego Instagrama:

https://www.instagram.com/abczdrowie_polozna?igsh=eHIxOHNjOGc3aGd3

Pozdrawiam

Położna

Martyna Dudzińska