Czy to normalne po przyjęciu tabletki?

Witam, 5 maja (wg kalendarzyka był to dzień po owulacji) wspolzylam z chłopakiem w skutek czego pękła nam prezerwatywa, 2-3 godziny po stosunku przyjęłam tabletek dzień po ellaone. 18 maja zgodnie z kalendarzykiem powinnam dostać okres lecz go nie dostałam, 20 maja zrobiłam dwa testy ciążowe ultra czule które wyszły negatywnie, na ten moment jest 4 dzień bez okresu . Muszę zaznaczyć też że przez te całe dwa tygodnie stresowałam się bardzo czy jestem w ciąży czy nie. Czy to normalne przy tabletce dzień po czy powinnam się martwić? I kiedy powinnam okres dostać? Czy zrobić jeszcze test ciążowy?
KOBIETA, 23 LAT około miesiąca temu

Dzień dobry,

Producent leku EllaOne, octan uliprystalu (składnik aktywny) hamuje lub opóźnia owulację. Działanie to wynika z wstrzymania wyrzutu hormonu lutenizującego (LH). Dane odnośnie leku informują, że przyjęcie nawet bezpośrednio przed spodziewaną owulacją, preparat jest w stanie opóźnić pękanie pęcherzyków przez co najmniej 5 dni. Natomiast producent nie deklaruje skuteczności, jeśli do owulacji już doszło.

Dla pewności proszę wykonać test ciążowy z krwi.

Jeśli będzie miała Pani więcej pytań,to zapraszam na mojego Instagrama:

https://www.instagram.com/abczdrowie_polozna?igsh=eHIxOHNjOGc3aGd3

Pozdrawiam

Położna

Martyna Dudzińska