Waga a antykoncepcja

Mam 39 lat, ważę powyżej 80 kg. i od roku stosowałam Yasmin. Od następnego cyklu chciałabym "przejść" na Yasminelle ale zastanawiam się czy przy mniejszej dawce hormonów będzie również skuteczne.

Redakcja abcZdrowie

Skuteczność dostępnych na rynku tabletek antykoncepcyjnych jest bardzo wysoka i nie musi się Pani o to obawiać. Mniejsza zawartość hormonów oznacza nieco mniejsze nasilenie działań niepożądanych przy nadal bardzo wysokiej skuteczności..