Waga przy diecie zbilansowanej

Dzień dobry. Mam 35 lat (M), ważę 88kg przy wzroście 184cm. Miesiąc temu przyłożyłem się do mojej diety zbilansowanej (1600-1800 kcal), zmniejszyłem spożywanie cukru oraz co 2 dni ćwiczę cardio (bieżnia, orbitrek) po 45 min przy 75%-80% max HR. Niestety moja waga ani drgnie. Co powinienem zmienić? Czy to normalne, że waga stoi w miejscu przy utracie ok 500 kcal na cardio? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Dzień dobry :)

1. Czy Pana "zbilansowana dieta" została ułożona przez wykwalifikowanego dietetyka? Z moich obliczeń wynika, że Pana podstawowa przemiana materii (PPM) na dzień dzisiejszy wynosi ok. 1960 kcal, zatem jest wyższa, niż kaloryczność spożywanych do tej pory posiłków. Może to być jedną z przyczyn "zastoju" w masie ciała. Należałoby więc zwiększyć kaloryczność posiłków, aby przyspieszyć metabolizm organizmu.

2. Kolejna przyczyna może tkwić w złym zbilansowaniu diety. Dlatego powinien się Pan udać do dietetyka, który to oceni.

3. Ważniejszy od masy ciała jest jej skład, czyli proporcje poszczególnych tkanek (głównie tkanki tłuszczowej i mięśniowej). Tkanka mięśniowa jest cięższa niż tłuszczowa, dlatego przy odpowiednio zbilansowanej diecie i aktywności fizycznej będzie dochodzić do zwiększenia zawartości mięśni na rzecz ubytku tłuszczu, ale może to nie mieć to odzwierciedlenia w ogólnej masie ciała. Zalecam więc wykonanie Analizy Składu Ciała i w dalszym postępowaniu opieranie się na tych wynikach.

W razie pytań zapraszam do kontaktu :)

Pozdrawiam serdecznie,
Beata Bondyra
DIETOLOGIKA

Witam Pana,

obawiam się, że stosuje Pan niewłaściwą dietę, ponieważ przy odpowiednio zbilansowanym jadłospisie i aktywności fizycznej waga powinna spadać.
W tym momencie nie jestem w stanie ocenić Pana jadłospisu.
Jeżeli byłby Pan zainteresowany można opisać mi na maila swój przykładowy dzień - co Pan zjada, jakie porcje, jak często są posiłki, ile czasu po przebudzeniu zjada Pan śniadania a ile czasu przed snem kolację itp. Ja chętnie zerknę i wskażę ewentualne błędy żywieniowe.

kontakt: joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk