Wątroba bez zmian ogniskowych, hipooerechogeniczna

wynik badania usg watroba bez zmian ogniskowychhipoorechogeniczna o znacznych cechach stluszczenia,aorta w odcinku brzusznym o szerokosci 21mm

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowny pani, stłuszczenie wątroby jest formą jej uszkodzenia spowodowaną nadmiernym piciem alkoholu lub znacznie rzadziej wysokocholesterolową dietą. Konieczna jest zmiana trybu życia, wyeliminowanie alkoholu i stosowanie zbilansowanej diety. Pozdrawiam.