Wątroba bez zmian ogniskowych, hipooerechogeniczna
wynik badania usg watroba bez zmian ogniskowychhipoorechogeniczna o znacznych cechach stluszczenia,aorta w odcinku brzusznym o szerokosci 21mm

MĘŻCZYZNA, 41 LAT ponad rok temu
Lek. Krzysztof Szmyt
88 poziom zaufania
Witam,
Szanowny pani, stłuszczenie wątroby jest formą jej uszkodzenia spowodowaną nadmiernym piciem alkoholu lub znacznie rzadziej wysokocholesterolową dietą. Konieczna jest zmiana trybu życia, wyeliminowanie alkoholu i stosowanie zbilansowanej diety. Pozdrawiam.