Interpretacja TK jamy brzusznej i wątroby
Witam czy ktoś pomoże mi zinterpretować wyniki TK Jamy brzusznej dokladniej chodzi mi tylko o wątrobę. "Wątroba nieznacznie powiększona obniżonej densyjności miąższu z cechami stłuszczenia bez zmian ogniskowych"

MĘŻCZYZNA, 19 LAT ponad rok temu
Lek. Jacek Ławnicki
98 poziom zaufania
Witam!
Rozmiar wątroby nieznacznie odbiega d normy. Występuje również stłuszczenie, który może być spowodowane niewłaściwą dietą czy nadmiernym spożywaniem alkoholu. Wskazana jest wizyta kontrolna u lekarza prowadzącego.