USG jamy brzusznej o opis wątroby

W wyniku usg jamy brzusznej opis wątroby: niepowiększona o równym brzegu z cechami nieregularnego stłuszczenia miąższu , z obecnością w topografii seg. 8 drobnej torbieli o śred. 14 mm oraz słabo różnicującego się amorficznego obszaru o obniżonej echogeniczności o wym. 24x40x 49 mm/ prawd. obszar mniej stłuszczonego miąższu;różnicowanie z etiologią ekspansywną mniej prawdopodobne /, poza tym bez zmian ogniskowych. Pytanie : czy obie zmiany to coś poważnego ? co dalej robić ? jak leczyć?

zmiany łagodne do obserwacji, proponuję kontrolę za 3-4 miesiące usg i decyzja co ile czasu usg i czy trzeba tomografia z kontrastem.
Niepokoi stłuszczenie watroby.Nalezy zrobić próby wątrobowe i skonsultować wyniki z gastroenterologiem