Miernie powiększona wątroba w USG jamy brzusznej

Witam mąż był na usg jamy brzusznej i dostał taki opis Bardzo proszę o interpretacje : Wątroba miernie powiększona, stłuszczona z obecnością w płacie L torbieli śr, 17m, . CZY TO COŚ POWAŻNEGO? gdzie sie dalej udać?

Nie ma powodu do niepokoju, wynik nie świadczy o niczym niepokojącym, torbiel nie wymaga leczenia (bardzo mała), a stłuszczenie wątroby i mierne powiększenie może być związane z dietą (nadwaga - otyłość, nadmierne spożywanie alkoholu).