Wynik TK jamy brzusznej 41-latki

Witam. Wczoraj odebrałam wynik z TK jamy brzusznej : wątroba bez cech powiększenia i bez zmian ogniskowych. Cechy stłuszczenia miąższu native 40 jH, faza tętnicza 80-90 jH. Nie mam pojęcia co to znaczy i jestem przerażona tym co wyczytałam w internecie. Dlatego błagam o pomoc. Ponadto w wyniku zapisano, że pęcherzyk żółciowy jest wypełniony , bez cech kamicy, tylko problem w tym , że posiadam pęcherzyka od 10 lat. jak to możliwe??

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Stłuszczenie miąższu wątroby jest skutkiem nadmiernego odkładania się złogów tłuszczu w komórkach wątroby. Wśród przyczyn stłuszczenia znajdują się: nadmierne spożycie alkoholu, nieprawidłowa dieta. A propos pęcherzyka żółciowego - konieczna jest ponowna ocena skanów tomografii.