Interpretacja wyniku TK wątroby
Błagam o interpretację części wyniku TK - Wątroba bez cech powiększenia i zmian ogniskowych, stłuszczenie miąższu native 40 jH, faza tętnicza 80-90 jH. Nigdzie ni mogę znaleźć pojęcia jH, zaczynam się martwić ponieważ piszę drugi raz i nikt nie odpisuje. Ponadto : pęcherzyk żółciowy wypełniony, bez cech kamicy, a ja nie posiadam woreczka od 10 lat. Jak to możliwe?

KOBIETA, 41 LAT ponad rok temu
Lek. Izabela Ławnicka
98 poziom zaufania
Witam! Stłuszczenie miąższu wątroby jest skutkiem nadmiernego odkładania się złogów tłuszczu w komórkach wątroby. Wśród przyczyn stłuszczenia znajdują się: nadmierne spożycie alkoholu, nieprawidłowa dieta. JH to jednostki Hounsfielda. A propos pęcherzyka żółciowego - konieczna jest ponowna ocena skanów tomografii.