Wynik TK wątroby 46-letniej osoby do interpretacji

wynik TK nasiline stłuszczenie wątroby której gęstość przed podaniem środka cieniującego wynosi 5jH jest zbliżona do wody żyła wrotna we wnęce 14,5mm, na poziomie spływu 16,8mm, długość 6,5 cm.wątroba poza stłuszczeniem niejednorodna ,jedynie na pograniczu segmentu VIII i V zachowany fragment miąższu wątroby o mniejszym stłuszczeniu ,gęstość 44jH.nie uwidoczniono, patologicznego środka kontrast. w obrębie wątroby . Co to oznacza , zwłaszcza ta gęstośc ,? proszę o nieodsyłanie do lekarza

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam, wynik j.H wskazuje na nasilone stłuszczenie wątroby a jednostki te odzwierciedlają stopień tego stłuszczenia poprzez wychwyt kontrastu w tkance tłuszczowej. Pomimo wszystko musi sie Pan udać do lekarza celem konsultacji. Pozdrawiam