Interpretacja TK jamy brzusznej i zmiana na wątrobie

Witam. Proszę o interpretację wyniku tk jamy brzusznej. Wątroba prawidłowej wielkości i gęstości. Jedynie w fazie wrotnej badania w segmencie IV b /V odgranicza sie hypodensyjny obszar średnicy do 20mm o nieokreslonym jednoznacznie charakterze obszar ogniskowego stłuszczenia nie mozna wykluczyc innego charakteru zmiany-konieczna czujnośc onkologiczna. Liczne krete naczynia krązenia obocznego wrotnego szerokosci do 6,5 mm we wnęce wątroby. Czy to może oznaczać nowotwór?

Badania obrazowe moga "widziec" rozmaite zjawiska w narzadach wewnetrznych. W tej sytuacji nie mozna stwierdzac obecnosci nowotworu. Powinno zostac wykonane badanie rezonansu magnetycznego, aby podjac decyzje o obserwacji (= badanie kontrolne w niedlugim czasie) lub o wykonaniu badan inwazyjnych, prowadzacych do pobrania fragmentow tkankowych do oceny mikroskopowej.