Interpretacja wyniku TK jamy brzusznej

Czy jest się czego obawiać wyniki badania TK jamy brzusznej w prawym płacie wątroby w zakresie segmentów VI i VII widoczna owalna hypodensyjna masa patologiczna o wym. 88x94x101mm. gęstość tej masy 35jh. do rozważenia weryfikacja w badaniu MR wątroby. Torbiel korowa średnicy 6mm w dolnym biegunie nerki lewej
ponad rok temu

Witam serdecznie. Czy jest się czym obawiać- owszem . Zmiana opisywana w wątrobie wymaga koniecznie weryfikacji. Jest to podejrzenie guza i to dość dużego . Może trzeba będzie wykonać biopsję tej zmiany. Dalsze postępowanie zależne będzie od wyniku badania. Trzeba koniecznie wykluczyć istnienie nowotworu w organizmie. Często ogniska nowotworowe w wątrobie są przerzutami innych guzów.