Interpretacja wyniku badania TK wątroby
Bardzo proszę o interpretację wyniku TK wątroba. Wątroba w wymiarze strzałkowym powiększona. Miąższ wątroby o obniżonej gęstości średnio 20j.H W obrębie segmentu 1 przywnękowo obszar o średniej gęstości ok. 45j.H i wymiarach 50x60mm odpowiadające mniej stłuszczonemu miąższowi wątroby. Obraz przemawia za stłuszczeniem wątroby.

MĘŻCZYZNA, 27 LAT ponad rok temu
Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa
82 poziom zaufania
Witam,
w Pana przypadku należy zastosować dietę dla osób z alkoholowym lun niealkoholowym stłuszczeniem wątroby.
Pozdrawiam serdecznie