Czy długotrwałe stosowanie afobamu mogło doprowadzić do stłuszczenia wątroby?

Witam, Czy długotrwałe stosowanie afobamu ( kilka dobrych lat) doraźnie w sytuacjach leku itp max 1 mg na dobę , często 0,5 na dobę itd mogło doprowadzić do stluszczenia watroby i trzustki?? Dodam, ze co roku robię morfologię usg j brzusznej i zawsze było Ok a tydzień temu robiłem usg j brzusznej w innym miejscu i wyszlo stłuszczenie trzustki i wątroby . Od zawsze miałem nadwagę 6,8 kg jadłem różnie jak pewnie jazdy przeciętny człowiek . Jakie są przyczyny stluszczenia tych narządów ? Jak to wyleczyć ? Parametry wątrobowe w normie Pozdrawiam

Stłuszczenie wątroby i trzustki zapewne głównie związane jest z nadwagą, a nie stosowaniem leku w tak małej ilości. Normalizacja wagi ciała powinna być w takim przypadku w pełni skuteczna. Warto byłoby celem oceny funkcji wątroby oznaczyć aktywność enzymów wątrobowych co dość jednoznacznie oceni stan wątroby.