Podwyższone wątrobowe wyniki a choroba Crohna

Witam, mam chorobę Crohna i przyjmuję 2x2 tab Pentasy 500mg. Przypadkowo na badaniach wyszły podwyższone wątrobowe wyniki. Aktualne wskazują ALT 90, GGTP 194. Czy powinienem się niepokoić? Jeśli powoduje je lek, to czy uszkadza wątrobę?

To niewielkie zwyżki aktywności enzymatycznych miąższu wątroby związanych zapewne z przyjmowanymi lekami przeciwzapalnymi. Trzeba jednak te leki przyjmować jeśli korzyści z nich płynące są większe niż tego typu nieznaczne "podrażnienie" wątroby. Jednak o dalszym postępowaniu najlepiej, żeby decydował gastroenterolog prowadzący.