Węzły zwiotczałe?

Witam serdecznie. Mam 31 lat i od ok 4 m-cy mam zgrubienie na węzłach z prawej strony, trafiłam w końcu do lekarza który tym się zainteresował i nie zbagatelizował mojej uwagi. Zrobiłam echografie i badanie krwi, na zdjęciach wygląda to mniej więcej jak "winogron"- powiedziano mi, że jest ich sześc ale prawdopodobnie jest więcej. W badaniach z krwi nie wykazało obecności nowotworu-raka. Wyniki są w porządku, Ob- jest podwyższone (mam infekcje zęba, wiec pewnie dlatego). Jest natomiast obecność wirusa Epsteina-Barr dosyć wysoko 119 <20. Mam skierowanie do onkologa. Oczywiście, bardzo się boję. Mam jakieś tam obawy Czy to może być poważne? Proszę o jakieś opinie!

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Przyczyn powiększenia węzłów chłonnych może być wiele m.in choroby infekcyjne, zapalenie, nowotwory.

W opisanej sytuacji biorąc pod uwagę wyniki badań, powiększone węzły chłonne mogę mieć związek z infekcją Ebstein Barr Virus, który najczęściej powoduje mononukleozę. Mononukleoza może powodować powiększenie węzłów chłonnych.

Ostateczne znaczenie ma zawsze badanie histo-patologiczne.

Należy skonsultować problem z onkologiem, gdyż pakiety węzłów chłonnych zawsze powinny zostać wyjaśnione pod względem przyczyny.

Redakcja abcZdrowie.pl