Wskazania do odstawienia DHA przed planowanym porodem

Jestem w 35 tygodniu ciąży bliźniaczej,mam planowane cięcie cesarskie.Czytałam,że kwasy omega 3 zaburzają krzepnięcie krwi.Do tej pory zażywałam 1000mg DHA.Czy są wskazania do odstawienia DHA przed planowanym porodem?

Lek. Tomasz Budlewski

Najlepiej zamiast takiej dawki jeść 2-3 razy w tygodniu tłuste ryby typu łosoś (zawierają DHA) i zmniejszyć dawkę DHA do takije standardowej jak jest w witaminach dla kobiet ciężarnych np. w Femibionie 2 jest 200 mg DHA. Zresztą jeśli Pani ginekolog zalecił spożywanie 1000 mg DHA i nie mówił nic o odstawieniu leku to można go dalej przyjmować.