Wskazania do zabiegu operacyjnego torbieli jajników

Witam. Mam 18 lat i mam 3 torbiele na lewym jajniku. Mam pytanie czy konieczny jest zabieg ? przyjmowałam tabletki lesiplus teraz czekam na wizyte i nie wiem czy nastawic sie na zabieg czy nie :)

Witaminy w ciąży

Elżbieta Rhone

Witam,
zazwyczaj torbiele jajników nie są groźne - najczęściej należy je po prostu obserwować. Często też mogą same zanikać po pewnym czasie. Usunięcie operacyjne rozważa się gdy zwiększają swoje rozmiary, istnieje ryzyko ich pęknięcia, podejrzewa się nowotwór lub po prostu sprawiają ból.