Wskazania do zrobienia przerwy w stosowaniu tabletek antykoncepcyjnych Qlaira

Witam serdecznie, od ponad roku biorę tabletki antykoncepcyjne Qlaira obecnie zmieniłam lekarza ze względu na przeprowadzkę i on każe mi je odstawić na 2 miesiące i zrobić przerwe w braniu, czy to jest konieczne bo wcześniejszy lekarz nic takiego mi nie mówił?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Trudno określić jakie względy kierowały lekarzem. Niemniej jednak warto zastosować się do zaleceń.