Wskaźnik INR a kardiowersja elektryczna serca

Witam. Moje pytanie dotyczy kardiowersji elektrycznej. Czy jest to bezpieczny zabieg. Martwi mnie jeszcze wskaźnik INR gdyż jest on 4,49 chociaż dawka leku (warfin) jest zmniejszana . Lekarz rodzinny spytał tylko czy nie występowały problemy z wątrobą. Czy jest 100% nie wystąpienie powikłań po tym zabiegu. Jest pewność że nigdzie nie wystąpił żaden skrzep. I czy mając w nodze śruby po wypadku można zrobić kardiowersję.

Lek. Katarzyna Szymczak

Możliwe są powikłania (przed zabiegiem musi Pan podpisac zgodę na zabieg, gdzie bedą wyszczególnione), zarówno ze strony znieczulenia jak i samego zabiegu, przebieg po kardiowersji ciężko przewidzieć, arytmia niestety może powrócić.
Pozdrawiam