Wybór stałego aparatu ortodontycznego

Witam, chcę założyć aparat stał na zęby. Myślałam o metalowym bo jest tańszy, ale ortodonta powiedział że na moją wadę zgryzu szafirowy bedzie skuteczniejszy i silniej zadziała. Czy to prawda i powinno się wydac więcej na szafirowy? Czy metalowy może byc tak samo skuteczny? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Dzień dobry, aparat kosmetyczny działa podobnie do metalowego. Oczywiście wygląd jest diametralnie inny. Wybór należy oczywiście do Pani.
Pozdrawiam