Wyjaśnienie badania TK klatki piersiowej
Proszę o wyjaśnienie badania TK klatki piersiowej.Po obu stronach,skąpe dobrze wysycone zmiany włókniste w szczytach oraz zgrubienia opłucnej na poziomie pól górnych.Zmian naciekowych ani ogniskowych nie stwierdzono.Wnęki struktury śródpiersia prawidłowe, RTG-w szczytach obu płuc obszary zagęszczeń pasmowatych i drobnoguzkowych,Przepona gładka,kąty p-ż ostre,Serce w normie. UISG wykazuje obustronnie od strony grzbietowej nad szczytami odcinkowe pogrubienie blaszek opłucnej.

KOBIETA, 57 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Baljon
93 poziom zaufania
Witam serdecznie. Jeżeli nie odczuwa Pani żadnych dolegliwości prawdopodobnie są to zmiany wynikające z przebytych chorób płuc.
Witam! Opisane zmiany są wynikiem przebytych zmian zapalnych płuc, najprawdopodobniej gruźlicy. Są to zmiany stare które nie powinny powodować dolegliwości klinicznych.