Wyjaśnienie wyniku TK kręgosłupa lędźwiowego
Witam, Mam 27 lat. Proszę o wyjaśnienie wyników TK kręgosłupa lędźwiowego. "Poziome ustawienie kości krzyżowej. Na poziomie L4L5 objawy rozluźnienia pierścienia włóknistego. Na poziomie L5S1 cechy tylnej, centralnej wypukliny krążka międzykręgowego z modelowaniem worka oponowego." Jakie możliwe są objawy i konsekwencje takich zmian? Czy zmiany będą miały znaczenie przy ciąży? Jakie przyczyny zmian? Czy możliwe jest leczenie?

KOBIETA, 27 LAT ponad rok temu
Lek. Izabela Ławnicka
98 poziom zaufania
Witam! Opisane w wyniku zmiany są konsekwencją choroby zwyrodnieniowej. Niestety nie napisała Pani jednak z jakiego powodu wykonane było badanie, a każdy taki wynik powinno się interpretować w oparciu o dane kliniczne. A propos ciąży, może ona zaostrzyć dolegliwości bólowe.