Wyjęta wkładka domaciczna i brak okresu

Witam 6 tygodni temu usunełam po 4 latach wkładkę domaciczną mirena, do tej pory nie dostałam okresu, choć mam delikatne bóle podbrzusza i jajników tak jakby na okres, byłam na badaniu u swojego lekarza ale jest wszystko dobrze , okresu jednak dalej nie ma, ściągnęłam ją z powodu skutków ubocznych, ile jeszcze mam czekać spokojnie na okres? dziekuje za odpowiedź

Lek. Bartosz Małek

Szanowna Pani,
Brak okresu oraz występowanie nieregularnych cyklów może trwać nawet kilka miesięcy. W przypadku braku pojawienia się okresu przez kolejne tygodnie wymagana jest konsultacja u ginekologa.