Wyliczenie daty porodu

Witam , chcialabym spytac o termin porodu jezeli wiem date zaplodnienia, dostawalam zastrzeki na wywolanie jajeczkowania i ostatni zastrzyk 25 stycznia 2014, wtedy i w 26 stycznia wspolzylismy z mezem, badanie z krwi wykazalo ze jestem w ciazy. Ale jak to liczyc? w ktorym tygodniu? kiedy zrobic pierwsze usg i badania prenatalne? mam skonczone 35 lat. z niecierpliwoscia czekam na odpowiedz. Pozdrawiam Dominika

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Planowo pierwsze badanie badanie USG wykonuje się w 11-14 tygodniu ciąży. Termin porodu na podstawie obliczeń szacowany jest na 19.10.2014. W razie wątpliwości proszę skonsultować się ze specjalistą ginekologiem.