Wymioty po tabletkach antykoncepcyjnych

Witam, zwymiotowałam po wzięciu drugiej tabletki z opakowania ( po ok 3.5 godz.) po czym od razu zażyłam kolejną tabletkę. Dzień wcześniej odbyłam stosunek. Czy muszę podjąć jakieś dodatkowe kroki? Dziękuje za odpowiedź.

nie trzeba nic więcej, okres do 12 godzin przerwy od terminu należytego przyjęcia tabletki w I tygodniu nie zwiększa ryzyka ciąży.