Wynik badania glukozy i cholesterolu u 71-latka

Zrobiłem w tym miesiącu badania:-glukoza :5,3 mmol/l cholesterol całk.:5,6 mmol/l LDL :3,44 mmol/l HdL :1,8 mmol/l i glicerydy:0,8mmol/m.Proszę o ocenę,czy wymagana jest konsultacja ze specjalistą i jakim?

Jan ZajÄc

Witam. Stężenie cukru we krwi prawidłowe. Cholesterol całkowity i LDL lekko podwyższone - powinien Pan zastanowić się nad dietą o zmniejszonej zawartości tłuszczów i zamienić tłuszcze nasycone pochodzenia zwierzęcego (czerwone mięso, nabiał, jaja) na nienasycone (zawarte w rybach i niektórych roślinach). Konsultacja tych wyników ze specjalistą nie jest wymagana.