Wynik badania gruczołu tarczycy

mam zle samopoczucie czy te wynik dobre gruczal tarczowy-dlugosc i szerokosc zblizone do gornej granicy normy 5x2x2cm o gladkiej torebce nieco podwyższonej echogenicznosci homogeny bez zmian ogniskowych,ukrwienie umiarkowane. wzdluż lewejICAtrzy owalne jednorodne nieco przekrwione oraz dwa w.chł.3-6mmpod MOS,obok dużych naczyn nad mostkiem oraz pojed.4mm w dole podobojczykowym prawym przy naczyniach.obie slinianki podzuchwowe grub.do 20mmzeszczelinowatymido6mmprzewodamiwyprowadzającymiipojedynczymizia

Aleksander Ropielewski

Nie wiem jakie jest pytanie, jednak sugeruję wykonanie biopsji podejrzanych zmian w celu wykluczenia etiologii nowotworowej.