Wynik badania na toksoplazmozę gondi u 31-latki

witam mam pytanie odnośnie wyników a mianowicie mam takie: TOXOPLASMA Gondi IgM - 2,12 ( przedziały < 9,0 ujemny, 9,0-11,0 wynik wątpliwy, >11,00 wynik dodatni) TOXOPLASMA Gondi IgG - 200( przedziały >35 ,0 ujemny, 30,0-35,0 wynik wątpliwy, <30,00 wynik dodatni) może ktoś pomóc w interpretacji wyników z góry dziękuję za informację

Lek. Magdalena Pikul

Witam. Wynik badania sugeruje brak aktywnego zarażenia (ujemny wynik w klasie IgM) i obecność przeciwciał odpowiadających za długoterminową odporność (dodatni wynik w klasie IgG).