Wynik badania wątroby 56-latka

Proszę o interpretację wyniku ojca -56 lat. W obwodowej części segmentu VII wątroby widoczna zmiana ogniskowa włazie natywnej hypodensyjna średnicy 14 mm o stosunkowo dobrze zaznaczonych granicach zewnętyrznych. W faz tętniczej zmiana uległa silnemu, jednorodnemu wzmocnieniu kontrastowemu, w fazie żylnej gęstość tożsama z gęstością żył wątrobowych. W faz. opóźnionej zmiana izodensyjna w stosunku do pozostałego miąższu. miąższu (późne wzmocnienie do około 85 j.H)

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Opis badania wskazuje na występowanie zmian w obrębie wątroby. W celu ustalenia rodzaju zmian konieczne jest rozszerzenie diagnostyki. Proszę udać się na wizytę do lekarza prowadzącego, który pokieruje dalszym postępowaniem.