Wynik morfologii krwi u 52-latka

Mężczyzna, lat 52 wykonał badania. Morfologia krwi pełnej: WBC 12,50 LYMPH 5,00. Biochemia: cholesterol HDL w surowicy (K01) 36 mg/dl triglicerydy (O49) 179mg/dL USG jamy brzusznej: wątroba powiększona o wym. a-p 155mm i o cechach niejednorodnego stłuszczenia. Aktualnie brak objawów bólowych. Bardzo proszę o wskazanie możliwych przyczyn.

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę udać się do lekarza rodzinnego, po badaniu będzie można coś więcej powiedzieć. Bez podania norm nie można nic powiedzieć.

Aleksander Ropielewski

Przyczyny mogą być związane z dietą, nadużywaniem alkoholu oraz chorobami wątroby. Więcej mógłbym powiedzieć po przeprowadzeniu wywiadu lekarskiego i zleceniu ew. badań dodatkowych (wskaźników wątrobowych i ew. badania przeciwciał w kierunku chorób autoimmunologicznych).